TUR SÖZLEŞME MADDELERİ

TUR SÖZLEŞME MADDELERİ İMERA TOUR

1.ÖN REZERVASYON
1-) Telefonla ya da e-maille ( teyidini almak kaydıyla ) turlarımıza ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.
2-) Ön Rezervasyonlar ve yer ayırtmalar tarafımızdan katılımcı adayına bildirilen tarihe kadar geçerlidir ve bu süre son başvuru tarihini geçemez.
3-) Ön rezervasyonlar, kesin rezervasyon haklarını içermez ancak acentemiz turun verilen süreden önce dolması durumunda ön rezervasyon yapan kişinin bilgilendirilme ve tercih kullanma önceliğini garanti eder.
4-) Turun opsiyon süresinden önce dolması ve beklemede başka başvurular oluşması halinde opsiyon tarihini beklemeden ön rezervasyon sahibinden tura katılım durumunu kesinleştirmesi istenebilir.
5-) Ön başvuruda, başvurunun ve öncelik haklarının tarafımızdan saklanacağı belirtilen sürenin bitiminde tura kesin kayıt yapılmaması durumunda, ayırtılan yer koşulsuz olarak iptal edilir. Bu durumda yazılı ve sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur.

2.REZERVASYON KESİLEŞTİRME
1-) Kesin rezervasyon için tur ücretinin ödenmek koşulu vardır.
2-) 18 yaşından küçükler, velileri aracılığıyla rezervasyon yaptırabilirler.
3-) Grup adına rezervasyon yaptıranların, tur programını ile ilgili detayları ve bu sözleşmede yer alan koşulları grubun tüm üyelerine bildirdiği kabul edilir ve her bir grup üyesinin neden olduğu olası yükümlülüklerde eşit oranda ortak sorumlu olmayı kabul etmiş sayılırlar.
4-) Kalan miktar son başvuru tarihide, seçeneklerimiz arasında yer almak kaydıyla, katılımcının tercih ettiği veya acentemızın size önerdiği ödeme yöntemi ile ödenir.
3.İPTAL, DEĞİŞİKLİK ve DEVRETME KOŞULARI
1-) Kural olarak, katılımcılar, rezervasyonunu kesinleştirdikleri turları gezinin başlamasından önce istediği kişiye devredebilir. Bu konuda acenta her türlü kolaylığı sağlamakla yükümlüdür.
2-) Turun devredilmesi durumunda devir sebebiyle eğer bir ek masraf doğarsa, bu giderin karşılanmasından devralan ile beraber devreden kişi de ortak sorumludur.
3-) Kaporası ödenen turlarımız kesin kalkışlı olup, son 5 kadar iptal etme hakkına sahipsiniz. 5 günden sonraki iptallerde mucbır sebepler dışında (ölüm, hastalık vs. raporla belirtmek kaydıyla) ücret iadesi yapılmaz.
4-) Rezervasyonu yapılan turlarda ve biletler de, hava yolunun yapmış olduğu iptaller dikkate alınmayıp belirlenen tarihte turumuz devam edecektir.