İmera Tour | BUTİK YAYLA TURU
img
img
img
img
img
img
img


BUTİK YAYLA TURU

Turumuz klasik Karadeniz Turlarından farklı olup, Butik Yayla Turudur.Toplanma ve başlangıç yerimiz Trabzon (havalimanı/otogar) olup, ülkenin her yerinden gelen misafirlerimiz ile birlikte tamamen doğa şartlarında Karadeniz kültürünü ve yaşam  tarzını içinize kadar hissedeceğiniz bir program sunmaktayız.Ulaşımınızı bilinenin aksine büyük otobüsler ile değil, minimum 6, max.12  kişilik gruplarla, yayla yollarına uygun araçlarla yapıyoruz. Tur boyunca fotoğraf çekebileceğiniz, horon oynayabileceğiniz farklı aktiviteler yapabileceğiniz ve mükemmel manzaranın tadına varabileceğiniz birçok zamanınız olacak.Aile ortamı içerisinde geçen turumuzda, konaklamamızı yayla evlerinde ve butik otellerde yapmaktayız.Bu sebeple 2000-3000 rakımlı yaylalarda akşam gün batımını, sabah gün doğumunu fotoğraflama şansını bulup, güzel vakit geçirebilirsiniz.Yine bu turumuzda fenomenlerin ve fotoğrafçıların sık sık uğradıkları,  birbirinden güzel yaylaralar, şelaleler, köyler ve daha  sayamadığımız birçok güzel  yerlere  gitme şansınız olacak. Sınırsız eğlence ortamında Karadeniz oyunları ve kültürleri ile , dönüşte kendinizi bir Karadenizli olarak görebilirsiniz.Memnun kalmadığınız takdirde (bu konuda iddaalıyız)  paranızı iade bile edebiliriz. Sıkı durun ve sıradan Karadeniz turlarını unutun. Şimdi ‘İMERA TOUR’ zamanı. Tur hakkında detaylara ve önemli bilgilere bakmayı unutmayınız. 

 • 29-31 EKİM

1.GÜN

PALOVİT ŞELALESİ-ELEVİT YAYLASI-ÇAT VADİSİ-ŞİMŞİR ORMANI-ZİL KALE-ŞİMŞİR ORMANLARI –GİTO YAYLASI- BADARA YAYLASI

Turumuz Trabzon’dan başlayıp ,  uçakla gelecek misafirlerimizi havalimanından, otobüsle gelen misafirlerimizi ise otogardan tur görevlimiz tarafından karşılanmaktadır. Turumuza katılan siz değerli  misafirlerimizle  en geç saat 09:30'da  buluşup, Doğu Karadeniz’in eşsiz doğasını gezmeye başlıyoruz.. Bugün ilk olarak rotamızı tarihi kalelerden olan Zil Kale’sine varıyoruz. Kale ziyaretimizden sonra rotamzı bölgemizin şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi’ne yöneltiyoruz. Kısa bir yolculuğumuzdan sonra şelaleye varıyor, küçük bir fotoğraf molası veriyoruz.sonrasında rotamızı  Elevit Yaylası çeviriyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan tarihi kemer köprülerinden birine uğruyor, biraz fotoğraf molası verip yolumuza devam ediyoruz . Kısa bir yolculuğumuzdan sonra yaylamıza varıyor, gezimizi tamamladıktan sonra Dünya'da üç yerde, Türkiye’de ise tek toplu olarak görebileceğimiz Şimşir Ormanları'nı   ziyaret ediyoruz Sonrasında artık rakımları yükselterek Badara Yaylasına ve akabinde Gito Yaylasını gezerek ,sonrasında konaklayacağımız  otelimize gidiyoruz. Akam yemeğimizi yedikten sonra artık dinlenmeye çekiliyoruz.

 

 2.GÜN

TAR ŞELALESİ-AYDER YAYLASI-AVUSOR YAYLASI-HUSER YAYLASI

Otelimizdeki muhteşem kahvaltısıyla  enerjimizi fulledikten sonra  yolumuza  koyuluyoruz. Bugün ilk önce Türkiye’nin rakım olarak en yüksekten akan  Tar Deresi Bulut Şelalesi'ne doğru yola çıkıyoruz. Şelaleye ulaşmak için  yaklaşık 30 dakika boyunca doğanın eşsiz güzelliği ve derenin verdiğin şırıltı sesleri arasında Bulut Şelalesi'ne varıyoruz Burada  Karadeniz'deki  şelalelerden  kadrajımıza birini daha ekliyoruz. Sonrasında  Ayder Yaylası'na çıkıp burada yemeğimizi ve eğlencemizi yaptıktan sonra 1 saatlik yolculuğumuz sonrasında Avusor Yaylasına varıyoruz. Burada bizleri Kaçkar, Altıparmak ve Marsis Dağları  muhteşem doğası ve görkemiyle bizleri karşılıyor. Burada verdiğimiz çay ve kahve molasından sonra sis deniz ile meşhur Huser Yaylasına geçiyoruz. Eğer şanslıysanız burada güzel bir gün batımı sizi bekliyor. Burada günü batırdıktan sonra konaklama yapacağımız Fırtına Vadisi'ndeki otelimize geçiyoruz. Burada da akşam yemeğimizi yedikten sonra eğlencemiz yapıyor istirahate geçiyoruz.

 

3.GÜN

BORKÇA KARAGÖL-HEDİYELİK EŞYA-ÇAY FABRIKASI-SÜRMENE BIÇAKÇILIK-TRABZON DÖNÜŞ

Otelimizdeki  güzel kahvaltıdan sonra günün ilk rotası olan Borçka Karagöl’e çeviriyoruz. Yeşilin tonları bizleri takip ederken karagöl muhteşem manzarası ve adeta huzur püskürten gölü karşılıyor bizleri. Karagöl etrafını dolaştıktan sonra siz değerli misafirlerimizin isteği doğrultusunda kayık turu yapıyoruz. Sonrasında rotamızı önce  dönüş yolunda gerekli alışveriş için  sırasıyla Rize Bezleri hediyelik eşya, Sürmene Bıçakçılık, Çay  Fabrıkası'na  uğruyoruz.Turumuzun sonunda siz değerli misafirlerimizi havalimanı ve otogardan uğurluyoruz. Artık veda vakti.  Güzel bir tur geçirdiğiniz umuyor, iyi yolculuklar diliyoruz...

 • PALOVİT ŞELALESİ
 • ELEVİT YAYLASI
 • ÇAT VADİSİ
 • ZİL KALE
 • ŞİMŞİR ORMANI
 • GİTO YAYLASI
 •  BADARA YAYLASI
 • TAR ŞELALESİ
 • AYDER YAYLASI
 • AVUSOR YAYLASI
 • HUSER YAYLASI
 • BORKÇA KARAGÖL
 • HEDİYELİK EŞYA
 • ÇAY FABRIKASI
 • SÜRMENE BIÇAKÇILIK
 • TRABZON DÖNÜŞ

SİNGLE (TEK KİŞİ) : 1350₺

İKİ KİŞİ TEK ODA KİŞİ BAŞI:1250₺

0-6 YAŞ ARASI(araçta koltuk ayırırsa): 750₺

7-12 Yaş ARASI: 950₺

 FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ 

*TUR BOYUNCA SABAH ve  AKŞAM YEMEĞİ

*REHBERLİK HİZMETİ

*SEYEHAT SİGORTASI

*2 GECE KONAKLAMA

*1 AKŞAM YEMEĞİ

*1 SABAH KAHVALTISI

*ULAŞIM

*TURSAB GÜVENCESİ   

*MİLLİ PARKLARA GİRİŞ 

*ÖĞREN YERLERE GİRİŞ ÜCRETİ

 FİYAT HARİCİ HİZMETLERİMİZ 

*TUR BOYUNCA ÖĞLE YEMEĞİ

*TURUN İLK GÜN SABAH KAHVALISI (OLURSA)

 NOT:  KESİN REZERVASYON İÇİN %30  KAPORA ÖDEMENİZ GEREKMEKTEDİR.

TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR

1.Turlarımız klasik karadeniz turlarından farklı olarak karadeniz  yayla turları yapmaktayız. Turlarımızda otobüslerle merkezi yerleri değil 12-15 kişilik guruplarla daha yüksek yaylaları daha doğal kalmış yerleri gezdiriyoruz. Tur fiyatlarında extra tur ücreti talep edilmez. Konaklama, kahvaltı, akşam yemeği ve tüm geziler fiyata dahildir. Turlarımızdaki ek hizmetler olan çevre gezileri, ulaşım, ücretler otopark, milli park giriş ücretleri ,ören yerlere giriş ücretleri tur ücretine dahildir.

2.Turumuza her bölgeden katılım olup, toplanma yerimize kadar olan (Trabzon) hava ve karayolu ulaşımı fiyata dahil değildir.

3.Uçak fiyatları heran değişkenlik gösterdiğinden dolayı yoğun sezonda ve özel günlerde çok daha pahalı olabileceğinden erken rezervasyon yapmanız sizin avantajınıza olur.

4.Uçak bileti için acentamız tarafından yardım talebinde bulunabilirsiniz.

5.Turlarımızda koltuk rezervasyonu yoktur.( cam kenarı ,ön  koltuk,arka koltuk vs.)

6.Hareket noktalarımız havalimanı ve otogar olup en geç saat 09.00’da toplanma yerimizde  olacak şekilde kendinizi ayarlamanızı rica ederiz. Bu saatten önce gelen misafirlerimiz hareket saatine kadar beklemelidir. Sonra gelen misafirimiz ise kendi imkanlarıyla gruba katılma durumundadır. Turumuz saat 19.30 gibi bittiğinden dolayı dönüş biletlerinizi saat 20.30’dan sonra almanız gerekmektedir

7.Herhangi bir olumsuz etkende rehberimiz tur programını  değiştirme yetkisine sahiptir.(hava şartları, otel durumu vs. )

8. Turlarımız yüksek rakımlı (200-300) yayla turları olduğundan dolayı devamlı olan hastalığınızdan (epilepsi ,panik atak, kalp rahatsızlığı vb.) problem  yaşayabilirniz. Bu gibi hastalık durumunuz var ise tarafımıza bildirmenizi rica eder günübirlik turlarımıza katılmanızı tavsiye etmekteyiz.

9.Covid 19 virüsü önlemi amacıyla araçta, otellerde ve öğle yemekleri yiyeceğimiz yerlerde maske takmak mecburidir.

10.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfenkten edilmektedir.

11. Araçlarımızda dezenfktan ve ateş ölçerimiz mevcuttur

İPTAL , DEĞİŞİKLİK ve TUR KAYIT KOŞULLARI

1.Kesin rezervasyon için tur ücretinin %30’nu ödenmek koşulu vardır. Geri kalan ücreti son 15 gün kala alınmaktadır.

2.Kaporası ödenen turlarımız kesin kalkışlı olup, son 30 güne kadar iptal etme hakkına sahipsiniz. 30 günden sonraki  iptallerde mucbır sebepler dışında (ölüm,hastalık vs. raporla belirtmek kaydıyla) ücret iadesi yapılmaz.

3.Rezervasyonu yapılan turlarda ve biletlerde ,hava yolunun yapmış olduğu iptaller dikkate alınmayıp belirlenen tarihte turumuz devam edecektir.

4.Turlarımız 0-6 yaş arası çocuk için ücretsiz (ancak araç  dolu ise çocuğu kucağında götürmelidir),Eğer koltuk rezervasyonu talebi olursa  ebeveyn ve 07-12 çocuklar içinse tur programlarımızda belirlenen fiyatlarımız uygulanır.

YANINIZDA GETİREMENİZ GEREK EŞYALAR

1.Gereğinden çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!

2.Turumuzun yüksek yayla  turu olduğundan doğa yürüyüşüne uygun bot veya su geçirmeyen spor ayakkabı getirmenizi  tavsiye ederiz.(yüksek topuklu olmazsa bile topuklu ayakkabı tavsiye etmiyoruz rahat gezmeniz için)

3.Soğuk hava koşullarına uygun mont, yağmurluk almayı unutmayın.

4.Günlük terlemelere karşı bolca tişört ve bolca çorap alın.

5.Günlük eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabilmeniz ve dönüşte hediyelik eşyalarınızı koyabilmeniz  için ufak bir sırt çantası alabilirsiniz.

6.İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.Paylas