İmera Tour | GAP TURU
img
img
img
img
img


GAP TURU

Gap turunda farklı bir ambiyasla siz değerli misafirlerimize sunuyoruz. Şuana kadar yaptığınız veya incelediğiniz Gap turlarını unutun ve farkı bizle yaşayın. Çünkü biz İmera tour olarak iki kültürü birleştiriyoruz ve turumuzda tulum eşliğiyle yapıyoruz. Gap turumuzun en iyi şekilde ve tadını  çıkarmak için tam adresinizdesiniz aslında. Profesiyonel rehberlik hizmeti ve yol boyunca eğlenceli sizleri bekliyor. Amacımız siz değerli misafirlerimizi gezdirmek,gezdirirken bilgilendirmek ve bunun  yanında tabikide eğlendirmek. Turumuzu beğenmediyseniz hiç bir ödeme yapmayın. İşte bu kadarda kendimize güveniyor, farkı imerayla yaşayın diyor siz değerli dostlarımızı turumuza davet ediyoruz. Hadi birde imera ile gaplayın... • 20-25 EKİM

1.GÜN :

 GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-BİRECİK-HALFETİ TEKNE TURU

Gaziantep'e ulaşmamız  ardından Antep'e özgü lezzetlerle sabah kahvaltısını almak üzere restoranımıza geçiyoruz.

Keyifli bir kahvaltının ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz.

Yapılış tarihi ve kim tarafından yapıldığı tam olarak bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında, bölgenin en çarpıcı ve o muhteşem Bakırcılar , Zincirli, Elmacılar Çarşılarını geziyoruz.

Öğle yemeğine geçiyoruz.

Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz.

Ardından peygamberler şehri Şanlıurfaya hareket ve  ulaşım. 

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Konaklama: NEVALİ  OTEL

Akşam yemeğinin ardından Şanlıurfa gecelerinde sıra gecesinde doyasıya eğleniyoruz.

 

2.GÜN  :

 GÖBEKLİTEPE-HARRAN- -BALIKLIGÖL-RİZVANİYE MEDRESESİ:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 11500  yıl önce inşaa edilmiş Göbeklitepe'yegidiyoruz.Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları,hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belkide şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek .Göbeklitepe ören yerini rehberinizin anlatımları ile tanıdıktan sonra Harran’a geçiyoruz.

Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi II. Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz.

Ardından Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz.Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında.Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: NEVALİ  OTEL

 

 

3.GÜN  :

 KASİMİYE MEDRESESİ- ŞEYH ÇABUK CAMİ- MARDİN ULU CAMİ- HATUNİYE MEDRESESİ- GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltının ardından Mezopotamya’nın kalbi kent müze şehir Mardin’e hareket ve  ardından gezimize başlıyoruz.

Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını ve Şehidiye Camii görerek, Tarihi Çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyerek, şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz.

Buradan Şeyh Çabuk Camii Müsaitlik durumuna göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden biri Dayrülzaferan Manastırını geziyoruz.  

Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi'ni gezdikten sonra, akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama: RAMADA OTEL

 

4.GÜN  :

MARDİN - MARDİN ÇARŞI-ULUCAMİ-KENT SURLARI-DİYARBAKIR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Diyarbakır'a doğru hareket ediyoruz kısa süreli yolcuğumuzun ardından GAP gölgesinin en gözde illerinden olan Diyarbakır gezimize Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakırgezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “ yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor Rize'ye dönmek üzere yola çıkıyoruz.

 • GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ

 • BİRECİK

 • HALFETİ TEKNE TURU

 • GÖBEKLİTEPE

 • HARRAN

 • BALIKLIGÖL

 • RİZVANİYE MEDRESESİ

 • KASİMİYE MEDRESESİ

 • ŞEYH ÇABUK CAMİ

 • MARDİN ULU CAMİ

 • HATUNİYE MEDRESESİ

 • GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI

 • MARDİN

 •  MARDİN ÇARŞI

 • ULUCAMİ

 • KENT SURLARI

 • DİYARBAKIR

TUR FİYATIMIZ (KİŞİ BAŞI)1750tl

SİNGLE (TEK KİŞİ) : 1950tl

İKİ KİŞİ TEK ODA KİŞİ BAŞI:1750tl

0-6 YAŞ ARASI(araçta koltuk ayırırsa): 1350tl

7-12 Yaş ARASI: 1550tl

 FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ 

*TUR BOYUNCA SABAH ve  AKŞAM YEMEĞİ

*REHBERLİK HİZMETİ

*SEYEHAT SİGORTASI

*3 GECE KONAKLAMA

*3 AKŞAM YEMEĞİ

*3 SABAH KAHVALTISI

*ULAŞIM

*TURSAB GÜVENCESİ   

*MİLLİ PARKLARA GİRİŞ 

*ÖĞREN YERLERE GİRİŞ ÜCRETİ

 FİYAT HARİCİ HİZMETLERİMİZ 

*TUR BOYUNCA ÖĞLE YEMEĞİ

1.Turumuza her bölgeden katılım olup, toplanma yerimize kadar olan (Trabzon) hava ve karayolu ulaşımı fiyata dahil değildir.

2.Uçak fiyatları heran değişkenlik gösterdiğinden dolayı yoğun sezonda ve özel günlerde çok daha pahalı olabileceğinden erken rezervasyon yapmanız sizin avantajınıza olur.

3.Uçak bileti için acentamız tarafından yardım talebinde bulunabilirsiniz.

4.Turlarımızda koltuk rezervasyonu yoktur.( cam kenarı ,ön  koltuk,arka koltuk vs.)

5.Hareket noktalarımız havalimanı ve otogar olup en geç saat 09.00’da toplanma yerimizde  olacak şekilde kendinizi ayarlamanızı rica ederiz. Bu saatten önce gelen misafirlerimiz hareket saatine kadar beklemelidir. Sonra gelen misafirimiz ise kendi imkanlarıyla gruba katılma durumundadır. Turumuz saat 19.30 gibi bittiğinden dolayı dönüş biletlerinizi saat 20.30’dan sonra almanız gerekmektedir

6.Herhangi bir olumsuz etkende rehberimiz tur programını  değiştirme yetkisine sahiptir.(hava şartları, otel durumu vs. )

7. Turlarımız yüksek rakımlı (200-300) yayla turları olduğundan dolayı devamlı olan hastalığınızdan (epilepsi ,panik atak, kalp rahatsızlığı vb.) problem  yaşayabilirniz. Bu gibi hastalık durumunuz var ise tarafımıza bildirmenizi rica eder günübirlik turlarımıza katılmanızı tavsiye etmekteyiz.

8.Covid 19 virüsü önlemi amacıyla araçta, otellerde ve öğle yemekleri yiyeceğimiz yerlerde maske takmak mecburidir.

9.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfenkten edilmektedir.

10. Araçlarımızda dezenfktan ve ateş ölçerimiz mevcuttur

İPTAL , DEĞİŞİKLİK ve TUR KAYIT KOŞULLARI

1.Kesin rezervasyon için tur ücretinin %30’nu ödenmek koşulu vardır. Geri kalan ücreti son 15 gün kala alınmaktadır.

2.Kaporası ödenen turlarımız kesin kalkışlı olup, son 30 güne kadar iptal etme hakkına sahipsiniz. 30 günden sonraki  iptallerde mucbır sebepler dışında (ölüm,hastalık vs. raporla belirtmek kaydıyla) ücret iadesi yapılmaz.

3.Rezervasyonu yapılan turlarda ve biletlerde ,hava yolunun yapmış olduğu iptaller dikkate alınmayıp belirlenen tarihte turumuz devam edecektir.

4.Turlarımız 0-6 yaş arası çocuk için ücretsiz (ancak araç  dolu ise çocuğu kucağında götürmelidir),Eğer koltuk rezervasyonu talebi olursa  ebeveyn ve 07-12 çocuklar içinse tur programlarımızda belirlenen fiyatlarımız uygulanır.

YANINIZDA GETİREMENİZ GEREK EŞYALAR

1.Gereğinden çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!

2.Turumuzun yüksek yayla  turu olduğundan doğa yürüyüşüne uygun bot veya su geçirmeyen spor ayakkabı getirmenizi  tavsiye ederiz.(yüksek topuklu olmazsa bile topuklu ayakkabı tavsiye etmiyoruz rahat gezmeniz için)

3.Soğuk hava koşullarına uygun mont, yağmurluk almayı unutmayın.

4.Günlük terlemelere karşı bolca tişört ve bolca çorap alın.

5.Günlük eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabilmeniz ve dönüşte hediyelik eşyalarınızı koyabilmeniz  için ufak bir sırt çantası alabilirsiniz.

6.İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.

 Paylas