İmera Tour | KARS-ERZURUM TURU (DOĞU EXPRES)
img
img
img
img


KARS-ERZURUM TURU (DOĞU EXPRES)11-12 ARALIK

01-02 OCAK

08-09 OCAK

29-30 OCAK

12-13 ŞUBAT

1.GÜN: CUMARTESİ    ÇILDIR GÖLÜ – ANİ HARABELERİ –  KARS ŞEHİR MERKEZİ
Gece 01.30 da Rize merkezde acentemiz önünden hareket ediyoruz. Hopa-Artvin güzergâhından kısa molalarla yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuz sonunda Çıldır gölüne ulaşıyoruz. Kütük Ev Restoranda kahvaltımızı alıyor ve sonrasında hayatımızın en güzel deneyimlerinden biri olan donmuş göl üzerinde atlı kızaklardan kayma imkanı buluyoruz. Kısa bir serbest zaman ve hatıra fotoğraflarımızın ardından UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Kars Kalesi ve On iki havariler kilisesini ziyaretlerimiz ardından şehir merkezinde serbest zamanımız olacak. İsteğe bağlı akşam yemeğinin ardından otele yerleşiyoruz. 

2.GÜN: PAZAR DOĞU EKPRESİ İLE ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESESİ – YAKUTİYE – PALANDÖKEN
Sabah kahvaltısının ardından Doğu Ekpresine binmek için hareket ediyoruz. Sabah 08:00 Treni ile Erzurum yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz. İsteğe bağlı öğle yemeğimizin ardından turumuza başlıyoruz(Cağ Kebabı Önerilir). Doğu Anadolu’nun en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Sırasıyla Üç Kümbetler, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı “Hatuniye Medresesi” de denilen Çifte Minerali Medrese, Kongre Binası, Erzurum Kalesi, tarihi Erzurum evleri, Ulu Camii, Yakutiye Medresesini ve Taş Han'ı görüyoruz. Hava şartlarına göre yapacağımız Palandöken gezimizin ardından Rizeye dönüş yapıyoruz.

 • KARS
 • ERZURUM
 • ANİ HARABELERİ –
 • DOĞU EKSPRESİ
 • ÇİFTE MİNARELİ
 • YAKUTİYE MEDRESESİ
 • PALANDÖKEN

Kişi Başı Fiyat:650 TL
0-6 Yaş Ücretsiz (Koltukta oturacaksa 250 TL)
7-12 Yaş 450 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER
– Konforlu Araç İle Ulaşım(RİZE Kalkışlı)
– Kars Şehir Merkezinde 1 Gece Konaklama
– Otelde Alınacak Kahvaltı ve Akşam Yemeği
– 1.Gün Çıldır Gölü Etrafında Kahvaltı (Kütük Ev)
– Araç İçi ikramlar
– Tüm Çevre Gezileri
– Doğu Ekspresi Kars-Erzurum Arası Tren Bileti
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Seyahat Sağlık Sigortası

Not: Yolculuğumuz Rize-Artvin üzerinden olacak. Gezi günü yol durumuna göre güzergah değişikliği yapılabilir. Dönüş güzergahımız ise Erzurum Ovit Tüneli üzerinden olacak. 

TUR TARİHLERİ

1.Turumuza her bölgeden katılım olup, toplanma yerimize kadar olan (Rize) hava ve karayolu ulaşımı fiyata dahil değildir.

2.Uçak fiyatları heran değişkenlik gösterdiğinden dolayı yoğun sezonda ve özel günlerde çok daha pahalı olabileğinden erken rezervasyon yapmanızı sizin avantajınıza olur.

3.Uçak bileti için acentamız tarafından yardım talebinde bulunabilirsiniz.

4.Turlarımızda koltuk rezervasyonu yoktur.( cam kenarı ,ön  koltuk,arka koltuk vs.)

5.Herhangi bir olumsuz etkende rehberimiz tur programını  değiştirme yetkisine sahiptir.(hava şartları, otel durumu vs. )

İPTAL , DEĞİŞİKLİK ve TUR KAYIT KOŞULLARI

 • 1.Kesin rezervasyon için tur ücretinin %30’nu ödenmek koşulu vardır. Geri kalan ücreti son 15 gün kala alınmaktadır.
 • 2.Kaporası ödenen turlarımız kesin kalkışlı olup, son 30 güne kadar iptal etme hakkına sahipsiniz. 30 günden sonraki  iptallerde mucbır sebepler dışında (ölüm,hastalık vs. raporla belirtmek kaydıyla) ücret iadesi yapılmaz.
 • 3.Rezervasyonu yapılan turlarda ve biletlerde,hava yolunun yapmış olduğu iptaller dikkate alınmayıp belirlenen tarihte turumuz devam edecektir.
 • 4.Turlarımız 0-6 yaş arası çocuk için ücretsiz (ancak araç  dolu ise çocuğu kucağında götürmelidir),Eğer koltuk rezervasyonu talebi olursa  ebeveyin ve 07-12 çocuklar içinse tur programlarımızda belirlenen fiyatlarımız uygulanır.
 • YANINIZDA GETİREMENİZ GEREK EŞYALAR
 • 1.Gereğinden çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
 • 2.Turumuzun yüksek yayla  turu olduğundan doğa yürüyüşüne uygun bot veya su geçirmeyen spor ayakkabı getirmenizi  tavsiye ederiz.(yüksek topuklu olmazsa bile topuklu ayakkabı tavsiye etmiyoruz rahat gezmeniz için)
 • 3.Soğuk hava koşullarına uygun mont, yağmurluk almayı unutmayın.
 • 4.Günlük eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabilmeniz ve dönüşte hediyelik eşyalarınızı koyabilmeniz  için ufak bir sırt çantası alabilirsiniz.
 • 6.İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
 • 9.Covid 19 virüsü önlemi amacıyla araçta,otellerde ve öğle yemekleri yiyceğimiz yerlerde maske takmak mecburidir.
 • 10.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfenkte edilmektedir.
 • 11. Araçlarımızda dezenfktan ve ateş ölçerimiz mevcuttur.


Paylas