İmera Tour | BATUM TURU
img
img
img
img
img
img
img
img
img


BATUM TURU

Tur tarihlerimiz haftalık olarak belirlenip,instagram (@imeratour) sayfamızda en son paylaşım yapılan resmimizin altında mevcuttur. Belirlediğimiz haftalık programlarımıza uygun olarak, tur programımızı ınstagram hikaye kısmından paylaşım sağlamaktayız. Sayfamızı takip ederek tur tarihlerimizi öğrenebilirsiniz.Rize Merkezden hareket ederek; Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa ilçelerini geçerek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz.Gümrük işlemlerimiz sonrası 15 km mesafede bulunan Acaristan özerk bölgesinin yönetim merkezi ve önemli liman şehri olan Batum’a hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı yol güzergahındaki Hz. İsa’nın 12 havarisinden ikisi olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Ardından gezi boyunca hediyelik eşya vb harcamalar için rehberimizin önereceği miktarda Gürcü parası Lari alıyoruz.

Yolumuza Gonya- Apsaros Kalesini panoramik görerek devam ediyoruz. Batum merkezde bulunan Acara Tarih ve Etnografya müzesini rehberimiz eşliğinde gezerek bölge halkının eski ve yeni kültürü hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Müze gezimizin ardından Meryem Ana Katedralini ziyaret ediyoruz. Katedral ziyaretimiz sonrasında 1080 dönümlük alan üzerine kurulu olan, 1881 yılında Botanikçi Prof. Dr. Krasnov tarafından kurulan, 5 kıta, 80 ülkeden 4 bini aşkın bitki örneklerinin bulunduğu Batum Botanik parkını geziyoruz. Büyüleyici doğa gezimizin ardından Batum şehir merkezinde Türk lokantasında  öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Batum kültürünü ve mimarisini yakından görmek için Batum sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Sırasıyla; Liman, Türk Sokağı, Batum Tarihi Orta Cami, Piazza meydani, Avrupa Meydani-Medea Heykeli, Tiyatro Binası – Poseidon Heykeli ve Batum Bulvarı gezilerimiz olacak.

Sahilde vereceğimiz serbest zamanda çay-kahve içme imkanı olabileceği gibi, çevreye yakın Alfabetik Kulesi, Osmanlı Deniz Feneri,  Ali&Nino Sevgi Heykeli, Dev Dönme Dolap, teleferikle Manzara tepesi gibi güzellikler gezilebilecek yerler arasında.

Havanın kararmasıyla bulvarda başlayan su, ses, ışık ve lazer gösterilerini seyrediyor, gösteriler sonrası sahil yoluyla Sarp sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Dönüş yolumuzda Nurigeli Gölü, Ters bina (Up&Down),  Collesium, Akuapark, Hava alan kulesi gibi güzellikleri görmek imkanımız olacak. Son olarak elimizde kalan Larileri Türk lirasına çevirdikten sonra Sarp sınır kapısına pasaport ve gümrük işlemlerimizi yapıp Rize’ye hareket ediyoruz.

Aydınlık Yol – Aziz Andrew Heykeli
Gönye – Apsaros Kalesi (Panoramik)
Up&Down - Ters Ev
Acara Tarihi & Etnografya Müzesi
(isteyen misafirler için ekstra)
Meryem Ana kilisesi (Katedral)
Botanik Parkı 
(isteyen misafirlerimiz için ekstra)
Liman, Türk Sokağı – Batumi Orta Camii
Piazza Meydani  – Yunan Kilisesi
Avrupa Meydani – Medea Heykeli
Tiyatro Meydanı – Poseidon Heykeli
Batum Bulvarı; Nikah Salonu – Akropol -İskele – Alfabetik Kule – Deniz Feneri – Ali&Nino Sevgi Heykeli
Dönme Dolap – Teleferik 
(biletli - ekstra)
Su, Ses, Işık Ve Lazer Gösterileri

  • ULAŞIM
  • REHBERLİK HİZMETİ
  • Turumuz Rize belediye binasının önünden başlamaktadır.
  • Güzergah üzerimizdeki ilçelerde belirdeldiğimiz yerlerden size verilen saatte bulunmanız rica olunur.
  • Öğle yemekleri tur fiyatımıza  dahil olmayıp,  ücret sizlere aittir.
  • Tur programımız ıntstagram sayfımızda en son paylaşılan resmin altında bulunu,rezervasyonlarınızı en geç 3 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.


Paylas