BİR KAFKASYA MASALI / SVANETİ - MESTİA (4 gece 5 gün)


Genel Bakış

TUR DETAYLARI

Tur Tarihleri
 • 13-17 EYLÜLÜL
 • 11-15 EKİM
Tur Programı

1.Gün:           Trabzon – Rize – Batum – Mestia
Turumuzun başlangıç noktası saat 10,00 da Rize. Yaklaşık 1 buçuk saatlik yolculuğumuzun ardından Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Batum’a geçiyor, yemek molası ve serbest zamanın ardından saat 14.00 da Batum’dan ayrılıyoruz. Gürcistan'ın kuzeyine doğru, Kafkas dağlarının etklerindeki Svan bölgesinin bir orta çağ kasabası olan Mestia'ya hareketimiz başlıyor. Poti - Zugdudi güzergahından kısa fotoğraf molaları eşliğinde yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuz sonrasında Mestia ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Rehberimiz eşliğinde çevremizi tanımak için kısa bir yürüyüşümüz olcak. Gezimiz gerçek anlamda başlıyor.. :)
Öğle Yemeği: Ekstra – Batum New Ship
Akşam Yemeği: Otelde
Konaklama: Mestia 3*- 4* Otel Konaklama

2.Gün:           Svaneti / Mestia
Sabah kahvaltımızın ardından kasabada kısa bir yürüyüşümüz olacak. Sonrasında gezimizin ilk durağı olan Hastvali bölgesine hareket ediyoruz. Teleferik ile Hastvali tepesine çıkara, seyir terasından Svaneti bölgesini doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Svaneti müze gezisi ve geçireceğimiz serbest zamanın ardından öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası kalan vaktimizi orta çağdan günümüze kadar uzanan görkemli Svan kuleleriyle ünlü Mestia kasabasında geçireceğiz. 25 mt ye kadar uzanan kuleler ve etrafında rehberimizin önderliğinde yapacağımız yürüyüşler esnasında en güzel fotoğrafları çekme imkanımızda olacak. Günün yorgunluğunu kasabada kahvemizi içerek atabiliriz.
Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer
Akşam Yemeği: Mestia kasabası – Rehberimizin önereceği bir yer
Konaklama: Mestia 3*- 4* Otel Konaklama

3.Gün:           Ushguli – Enguri Nehri – Shkhara Dağı
Bugünkü durağımız Ushguli, Avrupa’da yıl boyunca yaşamın olduğu en yüksek köy. Mestia’dan sabah erkenden aracımızla yola çıkacağız. Yol üzerinde Yukarı Svaneti Bölgesi’ni oluşturan küçük büyük birçok köyden geçerek Ushguli’ye varacağız. Köyde araçtan ayrıldıktan sonra Enguri Nehri’ni takip ederek, yaklaşık 8 km’lik kolay bir patikada yürüyüşün ardından, Gürcistan’ın en yüksek noktası Shkhara Dağı (5067 m.)’nın buzuluna varacağız. Kumanyaları yiyip, güzelce dinlendikten sonra dileyen misafirler 3 satlik atlı safari programına katılabilir(ekstra). Ardından Ushguli kasabasına döneceğiz. Tabi kasabadaki UNESCO kültür mirasına dair güzelliklerden bahsetmiyoruz, yerinde görmek daha güzel.
Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer
Akşam Yemeği: Mestia kasabası – Rehberimizin önereceği bir yer
Konaklama: Mestia 3*- 4* Otel Konaklama

4.Gün:           Zugdidi – Martvili Kanyonu – Tskaltubo – Kutaisi
Sabah kahvaltımızın ardından Mestia’dan ayrılıyoruz, yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrası Dünyanın en yüksek 6. Barajı olan eşsiz manzarasıyla Enguri barajı gezimizi yapıyoruz.  Ardından Zugdidi şehrine hareket ediyor, burada Dadiani sarayı ve şehir gezilerimiz olacak. Alacağımız öğle yemeğimizin sonrasında Martvili’ye hareket ediyoruz. Dünyanın en güzel kanyonlarından biri olan Martvili kanyonu gezimiz yaklaşık 3 saatimizi alacak. Gezimiz sonrası Tskaltubo şehrine hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz.
Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer
Akşam Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer
Konaklama: Kutaisi 3*- 4* Otel Konaklama

5.Gün:           Promethous - Sataplia - Batum Turu - Botanik Parkı
Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında gezimize; Gürcistan’ın gezilebilen en büyük mağarası olan Prometheus mağarası ile başlıyoruz. İçinde çok büyük göllerin ve nehirlerin yer aldığı mağara gezimiz klasik müzik eşliğinde yaklaşık 2 saat sürecek. Ardından Sataplia park alanına geçiyoruz. Dinozor ayak izlerinde bulunduğu bölgede adeta tarih öncesine yolculuğumuz olacak. Sırasıyla; Mağara, Cam Teras ve Müze gezimizi tamamlayıp öğle yemeği için Kutaisi şehrine gidiyoruz. Yemek sonrası sırasıyla Kutaisi Meydanı, Kolkheti fıskiyesi, Unesco Dünya kültür miras listesinde yer alan ünlü Bagrati katedrali gezilerimizi yaptıktan sonra Batum’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Dünyanın sayılı Botaniklerinden olan, 1080 dönüm üzerine inşa edilmiş, içerisinde 5 kıtadan 1800'ü aşkın bitki ve ağaç barındıran Botanik parkı ziyaretimiz olacak. Sonrasında Türk sokağı, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Neptün Parkı, Bulvar, Ali & Nino Heykeli gezileri sonrası serbest olarak vaktimizi değerlendiriyoruz. Sarp sınır kapısına hareket ederek gümrük işlemlerimizi yapıyor.. 
Rize'de turumuzu sonlandırıyoruz
Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer
Akşam Yemeği:  Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 400 km

Lokasyonlar
 • Batum
 • Mestia
 • Svaneti
 • Ushguli
 • Enguri Nehri
 •  Shkhara Dağı
 • Zugdidi
 • Martvili Kanyonu
 • Tskaltubo

 Kutaisi

Fiyat Bilgileri

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Tur Ücreti: 7550 ₺ yerine 6950 ₺
Tek kişi Konaklama Farkı: 2800 ₺
07-11 Yaş Çocuk Ücreti: 4900 ₺ (her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
Not.. Bu turumuzda kademeli fiyat artışı vardır

Fiyata Dahil Olanlar
- Son Model Araçla Ulaşım
- 3 Gece Mestia’da 3* Otelde Konaklama
- 1 Gece Kutaisi veya Tskaltubo 3 veya 4 Yıldız
- Otelde Alınacak Kahvaltılar
- Gezimiz Boyunca Rehberlik Hizmetleri
- Aracımızın İçerisinde İkramlar

HAREKET NOKTALARIMIZ
Trabzon Forum - Rize Merkez Edfa Turizm - Rize-Artvin Havaalanı ve Sahil Yolu Güzergahı
(Trabzon havaalanına gelecek misafirlerimiz servisle 50 dk gibi bir sürede hareket noktamıza ulaşımı kolaylıkla sağlayabilir ve bu konuda acentemizden destek alabilir)

 

Önemli bilgi

ÖNEMLİ NOT: 
Aşı şartı kalkmıştır

Türk vatandaşları Gürcistan'a Pasaport veya yeni kimlik kartıyla giriş yapabilir.
Tur programı, hava yol vb şartlarda acente tarafından değiştirilebilir.
Bu durum misafirlerin bilgisi dahilinde ve daha iyi şartlarda seyahat edilebilmesi açısından  gerçekleşir.

18 yaş altı çocuklar için her iki ebeveyn birlikte olması veya noter tasdikli vekalet veya pasaport olması gerekir.
Çocuk yaşına bakılmaksızın kimlikte resim olması şartı vardır..

İADE ŞARTLARI
Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.