BUTİK KARADENİZ TURU RİZE-ARTVİN - BATUM ( 3 gece 4 gün)


Genel Bakış

Turumuz klasik Karadeniz Turlarından farklı olup, Butik Yayla ve Batum Turudur. Toplanma ve başlangıç yerimiz RİZE ve TRABZON (havalimanı/otogar) olup, ülkenin her yerinden gelen misafirlerimiz ile birlikte tamamen doğa şartlarında Karadeniz kültürünü ve yaşam tarzını içinize kadar hissedeceğiniz bir program sunmaktayız. Ulaşımınızı bilinenin aksine büyük otobüsler ile değil, minimum 6, max.12 kişilik gruplarla, yayla yollarına uygun araçlarla yapıyoruz. Tur boyunca fotoğraf çekebileceğiniz, horon oynayabileceğiniz farklı aktiviteler yapabileceğiniz ve mükemmel manzaranın tadına varabileceğiniz birçok zamanınız olacak. Aile ortamı içerisinde geçen turumuzda, konaklamamızı yayla evlerinde ve butik otellerde yapmaktayız. Bu sebeple 2000-3000 rakımlı yaylalarda akşam gün batımını, sabah gün doğumunu fotoğraflama şansını bulup, güzel vakit geçirebilirsiniz. Yine bu turumuzda fenomenlerin ve fotoğrafçıların sık sık uğradıkları, birbirinden güzel yaylalar, şelaleler, köyler ve daha sayamadığımız birçok güzel yerlere gitme şansınız olacak. Sınırsız eğlence ortamında Karadeniz oyunları ve kültürleri ile, dönüşte kendinizi bir Karadenizli olarak görebilirsiniz. Memnun kalmadığınız takdirde (bu konuda iddalıyız) paranızı iade bile edebiliriz. Sıkı durun ve sıradan Karadeniz turlarını unutun. Şimdi

‘İMERA TOUR’ zamanı. Tur hakkında detaylara ve önemli bilgilere bakmayı unutmayınız.

TUR DETAYLARI

Tur Tarihleri
 • 19-22 HAZİRAN

 • 06-09 TEMMUZ

 • 22-25 TEMMUZ

 • 03-06 AĞUSTOS

 • 17-20 AĞUSTOS

 • 31 AĞUSTOS-03 EYLÜL

Tur Programı

1.GÜN

TRABZON/RİZE HAREKET-POKUT YAYLASI-SAL YAYLASI-FIRTINA VADİSİ-ŞENYUVA KÖYÜ-ZİL KALESİ-PALOVİT ŞELALESİ

Turumuz Trabzon havalimanı/otogar (saat 08:00) Rize havalimanı/otogar başlayıp, uçakla gelen misafirlerimizi havalimanından, otobüs ile gelecek olan   misafirlerimizi Otogardan tur görevlimiz tarafından karşılamaktadır. Dilerseniz tur tarihinden bir gün öncesinden gelip, size ayarladığımız otelimizde konaklayabilirsiniz. Tüm misafirlerimizi toplandıktan sonra Butik Karadeniz Turumuza başlıyoruz. İlk olarak Fırtına vadisine doğru yola koyuluyoruz. Burada tarihi kemer köprülerden birine uğrayıp isteğe bağlı zipline ve salıncak aktivitelerini yapabiliyoruz. Sonrasında sırasıyla   Şenyuva köyü, Zil kalesi, Palovit şelalesi, Sal yaylası ve sonrasında Pokut yaylasını gezdikten sonra yaylada konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra günün yorgunluğunu atmak için istirahate geçiyoruz.

 

 

2.GÜN

HUSER YAYLASI-AVUSOR YAYLASI-AYDER YAYLASI- GELİN TÜLÜ ŞELALESİ (Seyir Terası)-TAR DERESİ BULUT ŞELALESİ

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra günün gezisini yapmak için yola koyuluyoruz. Sonrasında yürüme mesafesi olan Tar Deresi Bulut Şelalesine varıyoruz. Burada doğanın içinde bizi zorlamayacak şekilde yaklaşık 20 dk yürüyüşümüzün ardından şelaleye varıyor ve gezimizi yaptık sonra günün gezisine devam ediyoruz. Sırasıyla  Ayder yaylası, Gelin Tülü şelalesi (seyir terası), Avusor yaylası ve son olarak Huser yaylasını geziyoruz. Günü huser yaylasında batıyor ve konaklayacağımız otele doğru rotamızı çeviriyoruz. Yaklaşık 1.30 saatlik yolumuzdan sonra otelimize varıyor ve Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra günün yorgunluğunu atmak için istirahate geçiyoruz.

 

 

3.GÜN

ALİ NİNO HEYKELİ-DEV DÖNME DOLAP-AVRUPA MEYDANI-PİAZZA MEYDANI-BATUM SAHİL-AZİZ ANDREA HEYKELİ

Kahvaltımızı yaptıktan sonra rotamızı Batum’a çeviriyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzdan sonra Sarp sınır kapısına varıp, yurtdışı işlemlerimizin ardından Gürcistan topraklarına ayak basıyoruz.

İlk olarak Aziz Andrea heykeline uğrayıp  Panoramik Batum turunu gerçekleştiriyoruz. Sırasıyla Avrupa meydanı-Piazza meydanı, Batum Bulvarı, Batum sahili,  Ali-Nino Heykeline uğruyoruz. Burada isteğe bağlı Dev dönme dolaba, tekne turu , teleferik vb gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Sorasında rotamızı konaklayacağımızı otelimize çevirip akşam yemeğimizi otelimizde yedikten sonra istirahat geçiyoruz.

 

 

4.GÜN

BORÇKA KARAGÖL-YÖRESEL ALIŞVERİŞ- TRABZON/RİZE HAVALIMANI DÖNÜŞ

Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra ilk önce Artvin ilinin doğa harikası olan Borçka Karagöl’e uğruyoruz. Orada gölün etrafında dolaşarak gölün eşsiz güzelliğini fotoğraflıyoruz. Burada isteğe bağlı kayık turu yapabiliyorsunuz . Sonrasında siz değer misafirlerimiz yöreye ait hediyelik eşya alışveriş yapabileceğimiz yere gidiyoruz. Turumuzu bu güzel alışverişle sonlandırdıktan sonra artık yavaş yavaş Karadeniz’e veda ediyoruz. Umarız güzel bir tatil geçirmenize vesile olmuşuzdur. Bir dahaki turlarda görüşmek üzere güle güle… ☺️

Lokasyonlar
 • HUSER YAYLASI
 • POKUT YAYLASI
 • SAL YAYLASI
 • AVUSOR YAYLASI
 • AYDER YAYLASI
 • BATUM
 • BORÇKA KARAGÖL
 • TAR DERSİ BULUT ŞELALESİ
 • GELİN TÜLÜ ŞELALESİ SEYİR TERASI
 • FIRTINA VADİSİ
 • HALA VADİSİ
 • ÇAT VADİSİ
 • ŞENYUVA KÖYÜ
 • ZİL KALESİ
 • PALOVİT ŞELALESİ
 • ALİ NİNO HEYKELİ
 • DEV DÖNME DOLAP
 • AVRUPA MEYDANI
 • PİAZZA MEYDANI
 • BATUM SAHİL
 • AZİZ ANDREA HEYKELİ
 • SERBEST ZAMAN
Fiyat Bilgileri

????Fiyatlandırma

️2 kişilik oda da kişi başı 16.500 TL

️1 kişilik oda 20.500 TL

️6-11 yaş 11.000 TL

️0-5 yaş (kucakta) 3.000 TL

(Koltuk ayrılırsa) 7.500 TL

 

????Dahil Hizmetler

️3 gece konaklama

️3 sabah kahvaltı

️3 akşam yemeği

️4 gün gezi tur ulaşım

️Rehberlik hizmeti

️Milli park ücretleri

 

????Dahil Olmayanlar

️Tüm öğle ve ara yemekler

️Aktiviteler (Zipline,Rafting,Salıncak vb.)

️Ören yeri girişleri

Önemli bilgi

TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR

1.Turlarımız klasik Karadeniz turlarından farklı olarak Karadeniz yayla turları yapmaktayız. Turlarımız da otobüslerle merkezi yerleri değil 12-15 kişilik guruplarla daha yüksek yaylaları daha doğal kalmış yerleri gezdiriyoruz. Tur fiyatlarında extra tur ücreti talep edilmez. Konaklama, kahvaltı, akşam yemeği ve tüm geziler fiyata dahildir. Turlarımızdaki ek hizmetler olan çevre gezileri, ulaşım, ücretler otopark, milli park giriş ücretleri, ören yerlere giriş ücretleri tur ücretine dahildir.

2.Turumuza her bölgeden katılım olup, toplanma yerimize kadar olan (Trabzon) hava ve karayolu ulaşımı fiyata dahil değildir.

3.Uçak fiyatları heran değişkenlik gösterdiğinden dolayı yoğun sezonda ve özel günlerde çok daha pahalı olabileceğinden erken rezervasyon yapmanız sizin avantajınıza olur.

4.Uçak bileti için acentemiz tarafından yardım talebinde bulunabilirsiniz.

5.Turlarımızda koltuk rezervasyonu yoktur.( cam kenarı ,ön  koltuk, arka koltuk vs.)

6.Turumuz toplama yeri Rize’dir. Hareket noktalarımız havalimanı ve otogar olup en geç saat 09.30 toplanma yerimizde  olacak şekilde kendinizi ayarlamanızı rica ederiz. Hareket saatimiz saat 10.00 olup, bu saatten önce gelen misafirlerimiz hareket saatine kadar beklemelidir. Sonra gelen misafirimiz ise kendi 7.imkanlarıyla gruba katılma durumundadır.- Turumuz saat 19.30 gibi bittiğinden dolayı dönüş biletlerinizi saat 20.30 sonra alması gerekmektedir.

8.Herhangi bir olumsuz etkende rehberimiz tur programını  değiştirme yetkisine sahiptir.(hava şartları, otel durumu vs. )

İPTAL , DEĞİŞİKLİK ve TUR KAYIT KOŞULLARI

1.Kesin rezervasyon için tur ücretinin %30’nu ödenmek koşulu vardır. Geri kalan ücreti son 15 gün kala alınmaktadır.

2.Kaporası ödenen turlarımız kesin kalkışlı olup, son 30 güne kadar iptal etme hakkına sahipsiniz. 30 günden sonraki  iptallerde mucbır sebepler dışında (ölüm,hastalık vs. raporla belirtmek kaydıyla) ücret iadesi yapılmaz.

3.Rezervasyonu yapılan turlarda ve biletlerde,hava yolunun yapmış olduğu iptaller dikkate alınmayıp belirlenen tarihte turumuz devam edecektir.

4.Turlarımız 0-6 yaş arası çocuk için ücretsiz (ancak araç  dolu ise çocuğu kucağında götürmelidir),Eğer koltuk rezervasyonu talebi olursa  ebeveyin ve 07-12 çocuklar içinse tur programlarımızda belirlenen fiyatlarımız uygulanır.

YANINIZDA GETİREMENİZ GEREK EŞYALAR

1.Gereğinden çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!

2.Turumuzun yüksek yayla  turu olduğundan doğa yürüyüşüne uygun bot veya su geçirmeyen spor ayakkabı getirmenizi  tavsiye ederiz.(yüksek topuklu olmazsa bile topuklu ayakkabı tavsiye etmiyoruz rahat gezmeniz için)

3.Soğuk hava koşullarına uygun mont, yağmurluk almayı unutmayın.

4.Günlük terlemelere karşı bolca tişört ve bolca çorap alın.